KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893109
nr 1589 3109
Wilhelm Dahlbom (1855-1928). Signerad, daterad 1881, landskap med gårdar. Olja på duk, 95x135 cm, yttermått inklusive ram: 136x196 cm
Kondition: slitage, krackeleringar, färgbortfall
Utrop:
4.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 8 januari 2024
kl 19:52:58
4.600 kr
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
5.400 kr
5.600 kr (Budbetjänt)
5.800 kr
6.000 kr (Budbetjänt)
6.200 kr
6.800 kr
6.800 kr
6.800 kr (Budbetjänt)