KONST / Litografier / Färglitografi 11806059
nr 1180 6059
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Gubbe. Signerad, numrerad 77/250, motivet: 64x52 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:34:26
30/4 14:51:21
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin