KONST / Litografier / Litografi 11187150
*
nr 1118 7150
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Litografi, Bertil Norén (1889-1934), 27/50, motivet: 34x27, dam
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 18:22:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 20:54:44
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén dam damporträtt grafik kvinna litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Bertil Norén
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
nr 1118 7150
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Litografi, Bertil Norén (1889-1934), 27/50, motivet: 34x27, dam
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/6 20:54:44 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén dam damporträtt grafik kvinna litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



