KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145449

nr 1414 5449

Lars Boethius

(1903-1968), Sverige

Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 49x59, yttermått inklusive ram: 65x75 cm

Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.

Utrop:

400 kr

Såld:

150 kr

måndag 23 augusti 2021
kl 19:58:01

22/8 14:27:34 1      100 kr
23/8 19:53:01 2      Vinnande bud

Lars Boethius

Läs mer om Lars Boethius