KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13713466
*
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 20:36:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/12 22:22:45
1
150 kr
8/1 19:51:12
2
400 kr
11/1 10:52:21
3
300 kr
11/1 10:52:21
2
350 kr (Budbetjänt)
11/1 10:53:08
3
400 kr
11/1 10:53:08
2
400 kr (Budbetjänt)
11/1 10:55:18
3
500 kr
11/1 15:46:18
1
500 kr
11/1 15:46:18
3
500 kr (Budbetjänt)
11/1 15:46:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04
*
Edward Smith
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Läs om budbetjänten
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/12 22:22:45 | 1 | 150 kr |
8/1 19:51:12 | 2 | 400 kr |
11/1 10:52:21 | 3 | 300 kr |
11/1 10:52:21 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:53:08 | 3 | 400 kr |
11/1 10:53:08 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:55:18 | 3 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 1 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/1 15:46:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04