KONST / Litografier / Färglitografi 16363162
nr 1636 3162
Eric Grate
(1896-1983), Sverige
Stämpelsignerad, numreras140/199. Färglitografi. Bladets mått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Eric Grate, svensk skulptör, tecknare, målare och grafiker född 1896, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 20:20:36
19/8 06:22:45
Eric Grate
Läs mer om Eric Grate