KONST / Litografier / Färglitografi 14808276

nr 1480 8276

Kévork Zabounian

(f. 1933), Sverige

Kévork Zabounian (f. 1933). Signerad, numrerad 5/140. Färglitografi, bildmått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 77x58 cm

Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 18:33:45

Kévork Zabounian

Läs mer om Kévork Zabounian