KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar
Aktuella artister: Åke Wilhelm Andersson • Maria Hagelby • Elli Hemberg • Robert Högfeldt • Olof Walfrid Nilsson
8213 Akvarell
Utrop: 600 kr
8097 Akvarell
Utrop: 800 kr
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Utrop: 500 kr
26 jan kl 20:22
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "polykrom komposition", stämpel på baksidan "Att detta verk är utfört av Elli Hemberg (1896-1994) intygas av Konstnär Elli Hembergs Stiftelse", på kartong. Bildmått: 22x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Utrop: 4.000 kr
26 januari kl 18:30
8033 Akvarell
Utrop: 1.500 kr
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
Utrop: 800 kr
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Utrop: 500 kr
26 jan kl 20:20
8106 Gouache
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 18:30 -
8084 Gouache
Utrop: 600 kr
26 jan kl 18:04 -
8177 Grafiska blad
Utrop: 600 kr
26 jan kl 20:17
8204 Pastell
Utrop: 500 kr
26 jan kl 20:18
- Metropol Tipsar
8106 Gouache
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 18:30