KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Ã…ke Wilhelm Andersson â€¢ Maria Hagelby â€¢ Elli Hemberg â€¢ Robert Högfeldt â€¢ Olof Walfrid Nilsson
  • 8213 Akvarell
    Utrop: 600 kr

  • 8097 Akvarell
    Utrop: 800 kr

    26 jan kl 19:36
  • 6381 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    26 jan kl 20:22

    8106 Gouache

    Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "polykrom komposition", stämpel på baksidan "Att detta verk är utfört av Elli Hemberg (1896-1994) intygas av Konstnär Elli Hembergs Stiftelse", på kartong. Bildmått: 22x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm

    Utrop: 4.000 kr

    26 januari kl 18:30

  • 8033 Akvarell
    Utrop: 1.500 kr

    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    Utrop: 800 kr

  • 8063 Collage
    Utrop: 500 kr

    26 jan kl 20:20
  • 8106 Gouache
    Utrop: 4.000 kr

    26 jan kl 18:30
  • 8084 Gouache
    Utrop: 600 kr

    26 jan kl 18:04
  • 8177 Grafiska blad
    Utrop: 600 kr

    26 jan kl 20:17
  • 8204 Pastell
    Utrop: 500 kr

    26 jan kl 20:18
  • Metropol Tipsar
  • 8106 Gouache
    Utrop: 4.000 kr

    26 jan kl 18:30