ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10906358
*
nr 1090 6358
Spegel
1940-tal, höjd: 100 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2017
kl 18:29:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 22:00:01
1
100 kr
20/2 18:12:56
2
Vinnande bud
20/2 18:23:02
3
200 kr
20/2 18:23:02
2
250 kr (Budbetjänt)
20/2 18:24:30
3
300 kr
20/2 18:24:30
2
(budbetjänt)
20/2 18:28:36
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1090 6358
Spegel
1940-tal, höjd: 100 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 22:00:01 | 1 | 100 kr |
| 20/2 18:12:56 | 2 | Vinnande bud |
| 20/2 18:23:02 | 3 | 200 kr |
| 20/2 18:23:02 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 20/2 18:24:30 | 3 | 300 kr |
| 20/2 18:24:30 | 2 | (budbetjänt) |
| 20/2 18:28:36 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:23



