ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8146031
*
nr 814 6031
Spegel
höjd: 165
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2013
kl 19:52:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 14:02:15
1
150 kr
16/3 14:02:44
1
150 kr
17/3 21:28:13
2
150 kr
17/3 21:29:10
2
200 kr
17/3 22:42:12
3
800 kr
18/3 17:34:49
1
400 kr
18/3 17:35:25
1
500 kr
18/3 18:14:44
1
800 kr
18/3 18:26:18
1
900 kr
18/3 18:45:36
3
1.300 kr
18/3 19:34:43
4
1.200 kr
18/3 19:35:07
4
1.600 kr
18/3 19:47:28
5
1.500 kr
18/3 19:47:47
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 814 6031
Spegel
höjd: 165
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 14:02:15 | 1 | 150 kr |
| 16/3 14:02:44 | 1 | 150 kr |
| 17/3 21:28:13 | 2 | 150 kr |
| 17/3 21:29:10 | 2 | 200 kr |
| 17/3 22:42:12 | 3 | 800 kr |
| 18/3 17:34:49 | 1 | 400 kr |
| 18/3 17:35:25 | 1 | 500 kr |
| 18/3 18:14:44 | 1 | 800 kr |
| 18/3 18:26:18 | 1 | 900 kr |
| 18/3 18:45:36 | 3 | 1.300 kr |
| 18/3 19:34:43 | 4 | 1.200 kr |
| 18/3 19:35:07 | 4 | 1.600 kr |
| 18/3 19:47:28 | 5 | 1.500 kr |
| 18/3 19:47:47 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



