Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / SidenmÃ¥lning 6638612



*

nr 663 8612


Sidenmålning

Kina


Utrop:

300 kr

Såld:

2.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 oktober 2010
kl 17:13:14


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/10 16:26:53 1      300 kr
25/10 12:50:19 2      150 kr
25/10 14:06:33 3      300 kr
25/10 14:06:46 3      400 kr
25/10 15:39:31 4      1.800 kr
25/10 15:41:08 2      750 kr
25/10 16:59:57 3      950 kr
25/10 17:00:54 3      1.100 kr
25/10 17:02:45 2      1.500 kr
25/10 17:03:38 2      Vinnande bud
25/10 17:08:14 3      2.000 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr