![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Sidenmålning 6638612
*
nr 663 8612
Sidenmålning
Kina
Utrop:
300 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2010
kl 17:13:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 16:26:53
1
300 kr
25/10 12:50:19
2
150 kr
25/10 14:06:33
3
300 kr
25/10 14:06:46
3
400 kr
25/10 15:39:31
4
1.800 kr
25/10 15:41:08
2
750 kr
25/10 16:59:57
3
950 kr
25/10 17:00:54
3
1.100 kr
25/10 17:02:45
2
1.500 kr
25/10 17:03:38
2
Vinnande bud
25/10 17:08:14
3
2.000 kr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20
*
Sidenmålning
nr 663 8612
Sidenmålning
Kina
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 16:26:53 | 1 | 300 kr |
25/10 12:50:19 | 2 | 150 kr |
25/10 14:06:33 | 3 | 300 kr |
25/10 14:06:46 | 3 | 400 kr |
25/10 15:39:31 | 4 | 1.800 kr |
25/10 15:41:08 | 2 | 750 kr |
25/10 16:59:57 | 3 | 950 kr |
25/10 17:00:54 | 3 | 1.100 kr |
25/10 17:02:45 | 2 | 1.500 kr |
25/10 17:03:38 | 2 | Vinnande bud |
25/10 17:08:14 | 3 | 2.000 kr |
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20