KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kakemono 8435395
*
nr 843 5395
Kakemono
Kina, motivets mått: 79x43
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2013
kl 19:58:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 10:48:27
1
250 kr
26/8 12:59:32
2
200 kr
26/8 13:00:40
2
300 kr
26/8 18:29:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:32
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:04
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, akvarell..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:43
*
Kakemono
nr 843 5395
Kakemono
Kina, motivets mått: 79x43
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/8 10:48:27 | 1 | 250 kr |
| 26/8 12:59:32 | 2 | 200 kr |
| 26/8 13:00:40 | 2 | 300 kr |
| 26/8 18:29:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:32 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:04 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:57 -
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, akvarell..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:43



