ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4542409
*
nr 454 2409
Spegel
Rektangulär, höjd: 120
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2007
kl 16:02:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 21:17:37
1
700 kr
18/2 16:59:22
2
1.200 kr
18/2 22:14:03
3
1.200 kr
18/2 22:14:42
3
1.600 kr
19/2 09:40:56
2
1.500 kr
19/2 09:41:51
2
2.100 kr
19/2 10:19:17
3
2.200 kr
19/2 10:54:07
2
2.600 kr
19/2 15:07:34
4
3.100 kr
19/2 15:10:50
2
3.100 kr
19/2 15:11:48
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 454 2409
Spegel
Rektangulär, höjd: 120
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 21:17:37 | 1 | 700 kr |
| 18/2 16:59:22 | 2 | 1.200 kr |
| 18/2 22:14:03 | 3 | 1.200 kr |
| 18/2 22:14:42 | 3 | 1.600 kr |
| 19/2 09:40:56 | 2 | 1.500 kr |
| 19/2 09:41:51 | 2 | 2.100 kr |
| 19/2 10:19:17 | 3 | 2.200 kr |
| 19/2 10:54:07 | 2 | 2.600 kr |
| 19/2 15:07:34 | 4 | 3.100 kr |
| 19/2 15:10:50 | 2 | 3.100 kr |
| 19/2 15:11:48 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



