Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6994028



*

nr 699 4028


Richard Ã…rlin

(f. 1945), Sverige


Etsning, Richard Ã…rlin, ET, 23x17


Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 maj 2011
kl 18:24:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/5 15:45:59 1      150 kr
27/5 19:52:58 2      150 kr
30/5 18:03:45 3      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Richard Ã…rlin

Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.

Läs mer om Richard Ã…rlin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik richard årlin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr