![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Väggbelysning / Vägglampa 8597023
*
nr 859 7023
Vägglampa
50-tal, plexiglas/mässing
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 19:45:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 11:46:37
1
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing plexiglas väggbelysning vägglampa
-
6244 Väggarmatur
mässing, Örsjö. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:20
-
6223 Väggarmaturer
ett par, Borens. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:19
-
6213 Väggarmaturer
ett par, mässing. Diameter: 25 (marina)
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6241 Väggarmaturer
ett par, plåtskärm, AJH5,1950-tal. Längd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:48
*
Vägglampa
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7023
Vägglampa
50-tal, plexiglas/mässing
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 11:46:37 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{6A397493-FB3C-4E07-9D0D-A539D6C2879D}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing plexiglas väggbelysning vägglampa
-
6244 Väggarmatur
mässing, Örsjö. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:20 -
6223 Väggarmaturer
ett par, Borens. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:19 -
6213 Väggarmaturer
ett par, mässing. Diameter: 25 (marina)
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6241 Väggarmaturer
ett par, plåtskärm, AJH5,1950-tal. Längd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:48