KONST / Litografier / Litografi 10368112
nr 1036 8112
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Litografi, Peder Duke (1938-2003), komposition, 211/300, signerad, 1991, motivet: 33x37
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 maj 2016
kl 18:23:23
8/5 20:33:26
Peder Duke
Läs mer om Peder Duke