KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7674117
*
nr 767 4117
Renate Bauer
(f. 1952), Sverige
Etsning, Renate Bauer, -77, 10 ex, motivets mått: 27x27
Renate Bauer, svensk bildkonstnär född 1952.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 19:57:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 20:41:23
1
150 kr
13/7 12:38:12
1
Vinnande bud
16/7 19:34:09
2
150 kr
16/7 19:45:40
2
250 kr
16/7 19:46:16
2
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik renate bauer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
*
Renate Bauer
Renate Bauer, svensk bildkonstnär född 1952.
nr 767 4117
Renate Bauer
(f. 1952), Sverige
Etsning, Renate Bauer, -77, 10 ex, motivets mått: 27x27
Renate Bauer, svensk bildkonstnär född 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/7 20:41:23 | 1 | 150 kr |
| 13/7 12:38:12 | 1 | Vinnande bud |
| 16/7 19:34:09 | 2 | 150 kr |
| 16/7 19:45:40 | 2 | 250 kr |
| 16/7 19:46:16 | 2 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik renate bauer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47



