KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13061353

nr 1306 1353

Ture Wernander

(1887-1967), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 24x18 cm

Ture Gustav Wernander, svensk bildkonstnär född i Gävle 1887, död 1967 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 10 februari 2020
kl 18:39:06

Ture Wernander

Läs mer om Ture Wernander