KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102017

nr 1710 2017

Ebba Lundquist-Reutercrona

(1911-1998), Sverige

Oljemålning, "Vår". Monogramsignerad. Olja på pannå, 28x20 cm, yttermått inklusive ram: 33x25 cm

Ebba Lundquist-Reutercrona, svensk konstnär född 1911, död 1998.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 16 juni 2025
kl 19:01:32

11/6 13:34:22 1      500 kr
16/6 18:55:10 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 16 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ebba Lundquist-Reutercrona

Läs mer om Ebba Lundquist-Reutercrona