KONST / Litografier / Färglitografi 11233015
*
nr 1123 3015
Jan Grantorp
(f. 1952), Sverige
Färglitografi, Jan Grantorp (f. 1952), Utsikt mot Söder, 44/350, motivet: 33x38
Jan Grantorp, svensk målare född 1952.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2017
kl 20:03:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 09:18:42
1
150 kr
21/8 19:57:33
2
150 kr
21/8 19:57:33
1
150 kr (Budbetjänt)
21/8 19:58:34
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
21 aug
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv den 21 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan grantorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt mot söder
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Jan Grantorp
Jan Grantorp, svensk målare född 1952.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1123 3015
Jan Grantorp
(f. 1952), Sverige
Färglitografi, Jan Grantorp (f. 1952), Utsikt mot Söder, 44/350, motivet: 33x38
Jan Grantorp, svensk målare född 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/8 09:18:42 | 1 | 150 kr |
| 21/8 19:57:33 | 2 | 150 kr |
| 21/8 19:57:33 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 21/8 19:58:34 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 aug
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv den 21 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan grantorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt mot söder
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



