ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13967294
*
nr 1396 7294
Spegel
20-tal, 95x52cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:35:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 00:45:27
1
100 kr
6/5 20:13:48
2
350 kr
7/5 12:36:23
3
500 kr
8/5 09:31:42
4
700 kr
8/5 12:39:49
3
700 kr
8/5 12:39:50
4
700 kr (Budbetjänt)
8/5 12:40:00
3
1.000 kr
9/5 21:08:27
5
Vinnande bud
10/5 19:30:40
6
1.200 kr
10/5 19:30:40
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1396 7294
Spegel
20-tal, 95x52cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 00:45:27 | 1 | 100 kr |
6/5 20:13:48 | 2 | 350 kr |
7/5 12:36:23 | 3 | 500 kr |
8/5 09:31:42 | 4 | 700 kr |
8/5 12:39:49 | 3 | 700 kr |
8/5 12:39:50 | 4 | 700 kr (Budbetjänt) |
8/5 12:40:00 | 3 | 1.000 kr |
9/5 21:08:27 | 5 | Vinnande bud |
10/5 19:30:40 | 6 | 1.200 kr |
10/5 19:30:40 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23