SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 3251614
nr 325 1614
Soppslev
Silver, låghaltigt, 1800-tal
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 30 augusti 2004
29/8 13:15:29
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver