Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12946327



*

nr 1294 6327


André Prah

(f. 1941), Sverige


3 pcs, André Prah (b. 1941), Sweden. Signed. Mixed media / collage, 45x43 & 55x44 cm,


3 st, Signerade. Mixed media / collage, 45x43 & 55x44 cm


André Prah, Swedish painter born 1941 in Maribor, Slovenien.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday December 2 2019
at 19:40:40



  • Artist/Designer

André Prah

André Prah, Swedish painter born 1941 in Maribor, Slovenien.

Read more about André Prah
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller andré prah blandteknik collage mixed media svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr