SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 6765480
*
nr 676 5480
Bestickuppsättning
ca 115 del. nysilver, Svensk Spets
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2011
kl 17:00:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 19:32:26
1
300 kr
15/1 20:21:11
2
350 kr
16/1 19:11:18
3
450 kr
17/1 00:58:22
4
500 kr
17/1 08:46:24
5
800 kr
17/1 10:13:37
2
600 kr
17/1 15:52:47
6
850 kr
17/1 16:47:35
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nysilver pläter silver svensk spets ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:30
-
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:22
-
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:05
-
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:59
-
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:38
-
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:11
*
Bestickuppsättning
nr 676 5480
Bestickuppsättning
ca 115 del. nysilver, Svensk Spets
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/1 19:32:26 | 1 | 300 kr |
| 15/1 20:21:11 | 2 | 350 kr |
| 16/1 19:11:18 | 3 | 450 kr |
| 17/1 00:58:22 | 4 | 500 kr |
| 17/1 08:46:24 | 5 | 800 kr |
| 17/1 10:13:37 | 2 | 600 kr |
| 17/1 15:52:47 | 6 | 850 kr |
| 17/1 16:47:35 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nysilver pläter silver svensk spets ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:30 -
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:22 -
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:05
-
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:59 -
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:38 -
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:11



