KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16197121

nr 1619 7121

Gunnar Notini

(1883-1952), Sverige

Blandteknik, Uggla i vinterlandskap. Signerad, daterad 1920,15x20 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm

Gunnar Notini, svensk tecknare och skulptör född 1883, död 1952.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 13 maj 2024
kl 19:45:26

Gunnar Notini

Läs mer om Gunnar Notini