KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4242012
nr 424 2012
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvarell, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Rio de Janeiro', signerad a tergo, 33x30
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason