ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235081
*
nr 1423 5081
Spegel
107x49cm
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 18:45:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 19:19:15
1
700 kr
4/10 00:07:18
2
1.000 kr
4/10 03:15:19
3
900 kr
4/10 03:15:19
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/10 18:34:46
1
1.500 kr
4/10 18:36:05
2
1.500 kr
4/10 18:36:05
1
1.500 kr (Budbetjänt)
4/10 18:36:47
2
1.600 kr
4/10 18:37:36
1
1.800 kr
4/10 18:39:20
2
Vinnande bud
4/10 18:40:11
1
2.000 kr
4/10 18:40:11
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5081
Spegel
107x49cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/10 19:19:15 | 1 | 700 kr |
| 4/10 00:07:18 | 2 | 1.000 kr |
| 4/10 03:15:19 | 3 | 900 kr |
| 4/10 03:15:19 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 18:34:46 | 1 | 1.500 kr |
| 4/10 18:36:05 | 2 | 1.500 kr |
| 4/10 18:36:05 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 18:36:47 | 2 | 1.600 kr |
| 4/10 18:37:36 | 1 | 1.800 kr |
| 4/10 18:39:20 | 2 | Vinnande bud |
| 4/10 18:40:11 | 1 | 2.000 kr |
| 4/10 18:40:11 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



