KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407373
*
nr 1540 7373
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. E. Schwebs. Signerad, daterad 1933, Fågel. Olja på pannå, oramad, 60x45 cm
Kondition: slitage, skador
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 maj 2023
kl 19:56:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 18:09:31
1
500 kr
12/5 20:04:35
2
Vinnande bud
15/5 19:45:18
3
700 kr
15/5 19:45:18
2
800 kr (Budbetjänt)
15/5 19:45:22
3
900 kr
15/5 19:45:22
2
1.000 kr (Budbetjänt)
15/5 19:45:26
3
1.100 kr
15/5 19:45:26
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar schwebs
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Oljemålning
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1540 7373
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. E. Schwebs. Signerad, daterad 1933, Fågel. Olja på pannå, oramad, 60x45 cm
Kondition: slitage, skador
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 maj 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/5 18:09:31 | 1 | 500 kr |
| 12/5 20:04:35 | 2 | Vinnande bud |
| 15/5 19:45:18 | 3 | 700 kr |
| 15/5 19:45:18 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 15/5 19:45:22 | 3 | 900 kr |
| 15/5 19:45:22 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 15/5 19:45:26 | 3 | 1.100 kr |
| 15/5 19:45:26 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar schwebs
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



