KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8291367
*
nr 829 1367
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Porträtt, 1915, motivets mått: 19, 5 x 19, 5
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Utrop:
1.000 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2013
kl 19:19:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 22:40:45
1
300 kr
27/5 09:13:49
2
400 kr
27/5 18:44:40
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
nr 829 1367
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Porträtt, 1915, motivets mått: 19, 5 x 19, 5
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/5 22:40:45 | 1 | 300 kr |
| 27/5 09:13:49 | 2 | 400 kr |
| 27/5 18:44:40 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker,Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



