![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8291367
*
nr 829 1367
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Porträtt, 1915, motivets mått: 19, 5 x 19, 5
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Utrop:
1.000 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2013
kl 19:19:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 22:40:45
1
300 kr
27/5 09:13:49
2
400 kr
27/5 18:44:40
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:54
*
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
nr 829 1367
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Porträtt, 1915, motivets mått: 19, 5 x 19, 5
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 22:40:45 | 1 | 300 kr |
27/5 09:13:49 | 2 | 400 kr |
27/5 18:44:40 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker,Läs mer om Axel Fridell
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:54