KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11366248

nr 1136 6248

Josef Theodor Hansen

(1848-1912), Sverige

Akvarell, Josef Theodor Hansen, (1848-1912), 'Kongevaerelset', signerad och daterad 1890, ca 45x50 cm

Josef Theodor Hansen, svensk bildkonstnär född 1848, död 1912.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 16 oktober 2017
kl 20:20:23

16/10 18:00:38 1      Vinnande bud

Josef Theodor Hansen

Läs mer om Josef Theodor Hansen