ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4504031
*
nr 450 4031
Spegel
Nyrokoko, 79x68 (skada)
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2007
kl 16:53:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 14:35:08
1
700 kr
4/2 19:17:37
2
1.200 kr
5/2 16:00:16
1
800 kr
5/2 16:00:31
1
900 kr
5/2 16:00:46
1
1.000 kr
5/2 16:01:00
1
1.200 kr
5/2 16:01:15
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko skada spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 450 4031
Spegel
Nyrokoko, 79x68 (skada)
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/2 14:35:08 | 1 | 700 kr |
| 4/2 19:17:37 | 2 | 1.200 kr |
| 5/2 16:00:16 | 1 | 800 kr |
| 5/2 16:00:31 | 1 | 900 kr |
| 5/2 16:00:46 | 1 | 1.000 kr |
| 5/2 16:01:00 | 1 | 1.200 kr |
| 5/2 16:01:15 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko skada spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



