ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13824021
*
nr 1382 4021
Spegel
77x42cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 18:33:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 08:54:15
1
100 kr
28/2 21:09:45
2
300 kr
28/2 21:15:58
1
250 kr
28/2 21:15:58
2
300 kr (Budbetjänt)
28/2 21:16:44
1
450 kr
28/2 21:33:08
2
400 kr
28/2 21:33:08
1
450 kr (Budbetjänt)
28/2 21:39:12
2
500 kr
1/3 13:00:50
1
600 kr
1/3 14:14:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1382 4021
Spegel
77x42cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/2 08:54:15 | 1 | 100 kr |
| 28/2 21:09:45 | 2 | 300 kr |
| 28/2 21:15:58 | 1 | 250 kr |
| 28/2 21:15:58 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 28/2 21:16:44 | 1 | 450 kr |
| 28/2 21:33:08 | 2 | 400 kr |
| 28/2 21:33:08 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 28/2 21:39:12 | 2 | 500 kr |
| 1/3 13:00:50 | 1 | 600 kr |
| 1/3 14:14:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



