KONST / Litografier / Färglitografi 9917118
*
nr 991 7118
Max Book
(f. 1953)
Färglitografi, Max Book (f. 1953), figurer, 172/250, signerad, -90, motivet: 48x68
Max Book, svensk bildkonstnär född 1953.
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2015
kl 19:00:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 20:03:17
1
100 kr
27/10 22:14:59
2
250 kr
1/11 19:14:51
3
200 kr
1/11 19:14:51
2
250 kr (Budbetjänt)
2/11 16:32:49
2
350 kr
2/11 18:46:32
3
Vinnande bud
2/11 18:47:29
2
450 kr
2/11 18:47:29
3
500 kr (Budbetjänt)
2/11 18:55:10
4
900 kr
2/11 18:55:10
3
1.000 kr (Budbetjänt)
2/11 18:55:29
4
1.100 kr
2/11 18:55:29
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max book
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Max Book
Max Book, svensk bildkonstnär född 1953.
Läs om budbetjänten
nr 991 7118
Max Book
(f. 1953)
Färglitografi, Max Book (f. 1953), figurer, 172/250, signerad, -90, motivet: 48x68
Max Book, svensk bildkonstnär född 1953.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 20:03:17 | 1 | 100 kr |
| 27/10 22:14:59 | 2 | 250 kr |
| 1/11 19:14:51 | 3 | 200 kr |
| 1/11 19:14:51 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 2/11 16:32:49 | 2 | 350 kr |
| 2/11 18:46:32 | 3 | Vinnande bud |
| 2/11 18:47:29 | 2 | 450 kr |
| 2/11 18:47:29 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 2/11 18:55:10 | 4 | 900 kr |
| 2/11 18:55:10 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 2/11 18:55:29 | 4 | 1.100 kr |
| 2/11 18:55:29 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max book
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



