Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / Ram 3901072



*

nr 390 1072


Ram

förgylld, innermått 60x73, 5


Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 december 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/12 15:01:25 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oljemålningar ram
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:56
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:45




Ladda ner broschyr