ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10403587
*
nr 1040 3587
Spegel
Teak, 116x33
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2016
kl 20:34:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 20:09:17
1
400 kr
30/5 20:26:34
1
450 kr
30/5 20:27:30
2
400 kr
30/5 20:27:30
1
450 kr (Budbetjänt)
30/5 20:29:01
1
Vinnande bud
30/5 20:29:56
2
500 kr
30/5 20:29:56
1
(budbetjänt)
30/5 20:31:17
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1040 3587
Spegel
Teak, 116x33
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/5 20:09:17 | 1 | 400 kr |
| 30/5 20:26:34 | 1 | 450 kr |
| 30/5 20:27:30 | 2 | 400 kr |
| 30/5 20:27:30 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 30/5 20:29:01 | 1 | Vinnande bud |
| 30/5 20:29:56 | 2 | 500 kr |
| 30/5 20:29:56 | 1 | (budbetjänt) |
| 30/5 20:31:17 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



