KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16326080
nr 1632 6080
Eigil Thorell
(1933-2010), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad -55, mansporträtt, 43x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Egil (Eigil) Thorell, svensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Utrop:
500 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:54:48
Eigil Thorell
Läs mer om Eigil Thorell