Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Barnstolar 4344519



*

nr 434 4519


Barnstolar

4 st, olika


Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 oktober 2006
kl 17:00:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/10 15:28:09 1      100 kr
22/10 20:17:42 2      200 kr
22/10 23:48:40 3      200 kr
23/10 15:25:33 4      300 kr
23/10 15:43:56 5      300 kr
23/10 15:44:26 5      350 kr
23/10 16:52:57 6      Vinnande bud


  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnstolar karmstol karmstolar olika stol stolar
  • 6755 FÃ¥töljer
    Ett par, Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Lammhu..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:37
  • 6681 Kamelpall
    Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Längd:..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22
  • 6155 Karmstol
    nyrokoko, 1800-tal, provinsarbete, mässingsintarsi..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:10




Ladda ner broschyr