ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5841174
*
nr 584 1174
Spegel
förgylld, oval, höjd: 44
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2009
kl 17:46:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 08:39:45
1
100 kr
24/5 13:48:36
2
250 kr
24/5 21:02:16
2
400 kr
25/5 16:03:20
3
250 kr
25/5 16:13:54
3
350 kr
25/5 17:40:09
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, guldbemålade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 584 1174
Spegel
förgylld, oval, höjd: 44
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/5 08:39:45 | 1 | 100 kr |
| 24/5 13:48:36 | 2 | 250 kr |
| 24/5 21:02:16 | 2 | 400 kr |
| 25/5 16:03:20 | 3 | 250 kr |
| 25/5 16:13:54 | 3 | 350 kr |
| 25/5 17:40:09 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, guldbemålade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



