ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4593411
*
nr 459 3411
Spegel
höjd: 67 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2007
kl 16:02:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 17:16:20
1
750 kr
21/3 19:05:17
2
350 kr
22/3 03:01:26
3
450 kr
22/3 03:02:51
3
650 kr
24/3 19:59:01
4
750 kr
24/3 20:30:38
4
800 kr
24/3 21:51:53
5
Vinnande bud
25/3 14:14:07
6
1.300 kr
26/3 06:06:43
7
1.600 kr
26/3 08:45:21
8
1.800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 459 3411
Spegel
höjd: 67 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 17:16:20 | 1 | 750 kr |
| 21/3 19:05:17 | 2 | 350 kr |
| 22/3 03:01:26 | 3 | 450 kr |
| 22/3 03:02:51 | 3 | 650 kr |
| 24/3 19:59:01 | 4 | 750 kr |
| 24/3 20:30:38 | 4 | 800 kr |
| 24/3 21:51:53 | 5 | Vinnande bud |
| 25/3 14:14:07 | 6 | 1.300 kr |
| 26/3 06:06:43 | 7 | 1.600 kr |
| 26/3 08:45:21 | 8 | 1.800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



