ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11654447
*
nr 1165 4447
Spegel
1920-tal, 142x49
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:32:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 09:10:04
1
500 kr
23/2 20:01:53
2
1.200 kr
26/2 16:36:17
1
1.100 kr
26/2 16:36:17
2
1.200 kr (Budbetjänt)
26/2 16:36:28
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1165 4447
Spegel
1920-tal, 142x49
Kondition: skadad
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 09:10:04 | 1 | 500 kr |
| 23/2 20:01:53 | 2 | 1.200 kr |
| 26/2 16:36:17 | 1 | 1.100 kr |
| 26/2 16:36:17 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 16:36:28 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33



