KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103055

nr 1510 3055

Elsa Schultz-Moberger

(1879-1978), Sverige

Oljemålning, Elsa Schultz-Moberger (1879-1978). Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x59 cm

Kondition: duklagning

Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 12 december 2022
kl 18:22:55

24/11 22:17:55 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Elsa Schultz-Moberger

Läs mer om Elsa Schultz-Moberger