ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235442
*
nr 1423 5442
Spegel
med konsolbord, 1920-tal, med stenskiva. Höjd: 170+ 45
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 20:59:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 12:39:24
1
600 kr
4/10 15:27:42
2
800 kr
4/10 17:42:59
3
800 kr
4/10 17:42:59
2
800 kr (Budbetjänt)
4/10 20:51:39
4
Vinnande bud
4/10 20:54:39
3
1.000 kr
4/10 20:54:39
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar stenskiva
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5442
Spegel
med konsolbord, 1920-tal, med stenskiva. Höjd: 170+ 45
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 12:39:24 | 1 | 600 kr |
| 4/10 15:27:42 | 2 | 800 kr |
| 4/10 17:42:59 | 3 | 800 kr |
| 4/10 17:42:59 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 20:51:39 | 4 | Vinnande bud |
| 4/10 20:54:39 | 3 | 1.000 kr |
| 4/10 20:54:39 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar stenskiva
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



