ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10357253
*
nr 1035 7253
Spegel
140x57
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 19:32:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 21:51:27
1
700 kr
2/5 12:50:05
2
1.500 kr
2/5 18:37:49
3
900 kr
2/5 18:37:49
2
1.000 kr (Budbetjänt)
2/5 18:38:12
3
1.100 kr
2/5 18:38:12
2
1.200 kr (Budbetjänt)
2/5 18:38:28
3
1.300 kr
2/5 18:38:28
2
1.400 kr (Budbetjänt)
2/5 18:39:10
3
1.500 kr
2/5 18:39:10
2
1.500 kr (Budbetjänt)
2/5 18:40:14
3
1.600 kr
2/5 19:03:29
4
1.700 kr
2/5 19:24:40
2
1.800 kr
2/5 19:25:42
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1035 7253
Spegel
140x57
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/5 21:51:27 | 1 | 700 kr |
| 2/5 12:50:05 | 2 | 1.500 kr |
| 2/5 18:37:49 | 3 | 900 kr |
| 2/5 18:37:49 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 2/5 18:38:12 | 3 | 1.100 kr |
| 2/5 18:38:12 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 2/5 18:38:28 | 3 | 1.300 kr |
| 2/5 18:38:28 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 2/5 18:39:10 | 3 | 1.500 kr |
| 2/5 18:39:10 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 2/5 18:40:14 | 3 | 1.600 kr |
| 2/5 19:03:29 | 4 | 1.700 kr |
| 2/5 19:24:40 | 2 | 1.800 kr |
| 2/5 19:25:42 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



