ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9996667
*
nr 999 6667
Spegel
höjd: 140 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 19:25:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 12:18:16
1
100 kr
6/12 13:34:48
2
250 kr
6/12 18:39:03
3
450 kr
6/12 22:51:56
1
400 kr
6/12 22:51:56
3
450 kr (Budbetjänt)
6/12 22:52:20
1
500 kr
7/12 15:40:29
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 999 6667
Spegel
höjd: 140 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/12 12:18:16 | 1 | 100 kr |
| 6/12 13:34:48 | 2 | 250 kr |
| 6/12 18:39:03 | 3 | 450 kr |
| 6/12 22:51:56 | 1 | 400 kr |
| 6/12 22:51:56 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 6/12 22:52:20 | 1 | 500 kr |
| 7/12 15:40:29 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



