ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11132069
*
nr 1113 2069
Spegel
Nutida, 94x67
Kondition: , skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2017
kl 19:23:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 12:45:46
1
400 kr
5/6 18:52:58
2
400 kr
5/6 18:52:58
1
400 kr (Budbetjänt)
5/6 18:54:02
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Kondition: , skadad
Läs om budbetjänten
nr 1113 2069
Spegel
Nutida, 94x67
Kondition: , skadad
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/6 12:45:46 | 1 | 400 kr |
| 5/6 18:52:58 | 2 | 400 kr |
| 5/6 18:52:58 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 5/6 18:54:02 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



