ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14818227
*
nr 1481 8227
Spegel
112x84 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2022
kl 20:41:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 14:22:04
1
Vinnande bud
8/8 20:35:27
2
150 kr
8/8 20:35:27
1
200 kr (Budbetjänt)
8/8 20:35:41
2
250 kr
8/8 20:35:41
1
300 kr (Budbetjänt)
8/8 20:35:58
2
350 kr
8/8 20:35:58
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1481 8227
Spegel
112x84 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/8 14:22:04 | 1 | Vinnande bud |
| 8/8 20:35:27 | 2 | 150 kr |
| 8/8 20:35:27 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 8/8 20:35:41 | 2 | 250 kr |
| 8/8 20:35:41 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 8/8 20:35:58 | 2 | 350 kr |
| 8/8 20:35:58 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



