ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9941363
*
nr 994 1363
Spegel
höjd: 140 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:27:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 13:02:33
1
1.000 kr
14/11 15:01:02
2
1.100 kr
14/11 15:15:07
1
1.200 kr
14/11 16:29:46
2
1.300 kr
14/11 16:30:58
1
1.400 kr
16/11 17:10:44
2
1.500 kr
16/11 17:13:20
1
1.600 kr
16/11 17:20:29
2
1.700 kr
16/11 17:51:46
1
1.800 kr
16/11 17:52:45
2
1.900 kr
16/11 20:22:29
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 994 1363
Spegel
höjd: 140 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 13:02:33 | 1 | 1.000 kr |
| 14/11 15:01:02 | 2 | 1.100 kr |
| 14/11 15:15:07 | 1 | 1.200 kr |
| 14/11 16:29:46 | 2 | 1.300 kr |
| 14/11 16:30:58 | 1 | 1.400 kr |
| 16/11 17:10:44 | 2 | 1.500 kr |
| 16/11 17:13:20 | 1 | 1.600 kr |
| 16/11 17:20:29 | 2 | 1.700 kr |
| 16/11 17:51:46 | 1 | 1.800 kr |
| 16/11 17:52:45 | 2 | 1.900 kr |
| 16/11 20:22:29 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



