KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12699335
*
nr 1269 9335
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Uteservering. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 28x37 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 20:30:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 21:27:49
1
450 kr
16/8 20:09:57
2
150 kr
16/8 20:09:57
1
200 kr (Budbetjänt)
16/8 20:10:23
2
300 kr
16/8 20:10:23
1
350 kr (Budbetjänt)
16/8 20:10:45
2
400 kr
16/8 20:10:45
1
450 kr (Budbetjänt)
16/8 20:10:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Tore Wideryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd uteservering
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
-
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
-
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29
*
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Tore Wideryd
nr 1269 9335
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Uteservering. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 28x37 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/8 21:27:49 | 1 | 450 kr |
| 16/8 20:09:57 | 2 | 150 kr |
| 16/8 20:09:57 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 16/8 20:10:23 | 2 | 300 kr |
| 16/8 20:10:23 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 16/8 20:10:45 | 2 | 400 kr |
| 16/8 20:10:45 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 16/8 20:10:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Tore Wideryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd uteservering
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
-
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06 -
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29



