KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477080
nr 1447 7080
Johan Kindborg
(1861-1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 91, vinterlandskap. Olja på duk, 49x59cm, yttermått inklusive ram: 69x79cm
Kondition: slitage, skador på ram
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
måndag 7 februari 2022
kl 20:15:37
Johan Kindborg
Läs mer om Johan Kindborg