KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477080

nr 1447 7080

Johan Kindborg

(1861-1907), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 91, vinterlandskap. Olja på duk, 49x59cm, yttermått inklusive ram: 69x79cm

Kondition: slitage, skador på ram

Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.

måndag 7 februari 2022
kl 20:15:37

Johan Kindborg

Läs mer om Johan Kindborg