ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6488234
*
nr 648 8234
Spegel
med belysning, trä, höjd: 125
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 19:41:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/7 16:47:05
1
100 kr
13/7 23:11:01
2
500 kr
18/7 21:48:34
3
350 kr
18/7 21:49:02
3
450 kr
19/7 12:00:06
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 648 8234
Spegel
med belysning, trä, höjd: 125
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/7 16:47:05 | 1 | 100 kr |
| 13/7 23:11:01 | 2 | 500 kr |
| 18/7 21:48:34 | 3 | 350 kr |
| 18/7 21:49:02 | 3 | 450 kr |
| 19/7 12:00:06 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



